جمع خوانی کتاب «خونین شهر تا خرمشهر» در کتابخانه سرداران شهید خمین به مناسبت سوم خرداد، کتاب «خونین شهر تا خرمشهر» در کتابخانه سرداران شهید خمین جمع خوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت سالروز حماسه سوم خرداد، کتاب «خونین شهر تا خرمشهر» در کتابخانه عمومی سرداران شهید شهر خمین جمع خوانی شد.
سولماز انوشی مسئول کتابخانه سرداران گفت: کتاب حاضر، در عین اینکه حاوی بررسی جنگ در دو دوره اشغال و آزادسازی خرمشهر می باشد، اما مسئله خرمشهر در آن یک مسئله محوری است. به این ترتیب که فصل اول کتاب، خواننده را از شروع جنگ تا آستانه عملیات خرمشهر همراهی می کند و در آستانه عملیات فتح خرمشهر تا حد مطلوبی در جریان وقایع جنگ و تحولات اردوی خودی قرار می گیرد. تحولاتی که ضعف های منجر به سقوط را به قوت های منجر به بازپس گیری تبدیل نموده است.
انوشی افزود: فصل سوم نیز، حاوی تاثیرات و بازتاب های فتح خرمشهر است. محور بودن «خرمشهر» در کتابی که می خواهد زمانی نسبتا طولانی و پرحادثه از جنگ را در مجموعه ای فشرده ارائه دهد، امری الزامی است، زیرا تا پایان دوره اشغال، خرمشهر چه در نزد دشمن و چه در نزد خودی، مهمترین مسئله جنگ بوده است.


منبع: خمین
 
تعداد بازديد اين صفحه: 124
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما