معرفی کتاب و قصه گویی در مدرسه پروین اعتصامی خمین به همت کتابدار کتابخانه شهید بهشتی، برنامه قصه گویی در مدرسه پروین اعتصامی شهر خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، اشرف شمسی کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی در مدرسه پروین اعتصامی شهر خمین حضور پیدا کرد و در راستای طرح ترویج فرهنگ کتابخوانی، برنامه های متنوعی از جمله معرفی کتاب «شنگال» و قصه گویی از کتاب «چطور آسمان به زمین افتاد» را به صورت خلاق و نمایشی برای کودکان برگزار کرد.
شمسی گفت: کودکان از طریق داستان ها و افسانه ها با حقایق و تجربه های زندگی آشنا می شوند. تأثیرپذیری از شخصیت های قصه، تقویت قدرت فهم و بیان، پرورش خلاقیت، آموزش زبان و افزایش گنجینه واژگان کودکان نیز از دیگر تأثیرهای آموزشی و تربیتی داستان سرایی به شمار می روند.
وی افزود: در واقع داستان خلاقیت گسترده ای است که با آن هر فردی می تواند عقاید به ظاهر نامعقول را بازیابی و آن ها را جایگزین و استفاده سازنده از آن ها را مطرح کند.
کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی ادامه داد: همچنین مسابقه آشنایی با اسامی کتابهای کودک کتابخانه با هدف بالا بردن سیر مطالعاتی دانش آموزان و سوق دادن به کتاب و مطالعه با حضور دانش آموزان برگزار شد.


منبع: خمین
 
تعداد بازديد اين صفحه: 119
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما