مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی: لزوم حمایت از طرح‌های ترویجی در حوزه کتاب و کتابخوانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در دیدار یکی از فعالان عرصه کتابخوانی، بر لزوم حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فرهنگی حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در دیدار مولوی معلم فعال عرصه کتابخوانی، بر لزوم حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فرهنگی حوزه کتاب و کتابخوانی در استان تاکید کرد.

در ابتدای این دیدار حسین مولوی معلم فعال عرصه کتابخوانی ضمن تشریح طرح اجرا شده در مدارس شهر اراک گفت: ما در آغاز سال تحصیلی، ۶۶ عنوان کتاب مفید از نویسندگان مطرح را به دانش آموزان معرفی می‌کنیم و هریک از دانش‌آموزان که بتواند کتاب بیشتری بخواند، نمره مستمر و امتیاز بیشتری به وی تعلق خواهد گرفت.

مولوی با اشاره به استقبال چشمگیر دانش آموزان مدارس امام علی(ع) و شاهد اراک افزود: از زمان اجرای این طرح تا کنون بیش از هزار عنوان کتاب توسط دانش آموزان مطالعه شده است و طی همایشی از نفرات برتر کتابخوان تقدیر به عمل آمد.

وی تقویت فن بیان و افزایش روحیه اعتماد به نفس را از اهداف دیگر این طرح عنوان نمود و گفت: دانش‌آموزان پس از مطالعه کتاب ملزم هستند که طی ۵ دقیقه خلاصه کتاب را در کلاس درس ارائه کنند و فیلم ضبط شده ارائه دانش آموزان موجود می‌باشد.

مولوی در پایان به اجرای طرح تابستانه اشاره کرد و گفت: به دنبال جذب دانش آموزان در ایام اوقات فراغت هستیم و با گسترش شبکه کتابخوانان، ضمن ارتباط مستمر با دانش آموزان امیدوار هستیم ۴۰۰ جلد کتاب تا پایان فصل تابستان امسال مطالعه شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار با اشاره به طرح اجرا شده توسط این معلم اراکی گفت: فعالیت آقای مولوی در مدارس اراک بسیار ارزشمند است و خواندن کتاب‌های مفید توسط دانش آموزان، موفقیت‌هایی است که ایشان به آن دست یافته که نیازمند توجه و عنایت بیشتر مسئولین است.

حجت الاسلام دانشی افزود: اداره کل کتابخانه‌های عمومی آماده همکاری همه جانبه با مدارس و موسسات فرهنگی می‌باشد و امروزه نیازمند فعالیت‌های فرهنگی و کارهای تشویقی در حوزه کتابخوانی هستیم.

وی ادامه داد: همه نهادهای دولتی و غیردولتی با حوزه کتاب و کتابخوانی در ارتباط هستند و تقویت همکاری‌های بین دستگاه های فرهنگی موجب ارتقای سرانه مطالعه در سطح جامعه خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گفت: متاسفانه کودکان و نوجوانان بویژه در مقاطع متوسطه نسبت به کتاب و کتابخوانی فاصله دارند و به دنبال طرح‌های ترویجی هستیم تا بتوانیم آنان را با کتاب آشتی دهیم.

دانشی از این دبیر فعال حوزه کتابخوانی صمیمانه تشکر کرد و از وی خواست تا ضمن ارتباط بیشتر با کتابخانه‌های عمومی، با خدمات فرهنگی این مراکز آشنا شود و طرح‌ها و ایده‌های خود را جهت گسترش کتابخوانی در سطح استان ارائه نماید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 151
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما