نویسنده کتاب «ماه هشتم» عنوان کرد؛ لزوم بهره‌مندی نویسندگان از داده‌های جشنواره کتابخوانی رضوی حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی، نویسنده کتاب «ماه هشتم» از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: بدون شک تحلیل داده‌های برگزاری این جشنواره می‌تواند تأثیر مثبتی در فعالیت‌های نویسندگان برای مخاطب‌شناسی و تولید آثار بعدی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۷ اثر با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام در ۳ رده سنی «کودک»، «نوجوان»، «جوان و بزرگسال» برگزار شد و با مشارکت ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر و رشد ۳۲ درصدی نسبت به دوره گذشته، به کار خود پایان داد.

حجت‌الاسلام مهدی غلامعلی، نویسنده کتاب «ماه هشتم» که این اثر او به عنوان یکی از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش جوان و بزرگسال معرفی شده بود، درباره برگزاری این جشنواره گفت: با توجه به اینکه تمام آمار و ارقام مختلف مطرح شده درباره سرانه مطالعه در کشور، از پایین بودن میزان مطالعه در میان مردم ما خبر می‌دهد، ایده برگزاری یک مسابقه برای دعوت مردم به کتابخوانی کار ارزشمندی است.

وی با تأکید بر لزوم ارتقای اطلاعات و دانش عمومی با استفاده از تکنولوژی روز گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح ملی، در ادامه سنت مسابقات کتابخوانی در مساجد و مدارس در سال‌های ابتدایی انقلاب طراحی شده که البته در شکل سنتی خود باقی نمانده و با اضافه کردن بخش‌های الکترونیک، نقاشی و پویش مجازی گام مهمی در روند جذب و دعوت از مخاطبان امروزی پرداخته است.

نویسنده کتاب «ماه هشتم» افزود: وقتی برای اولین بار کتاب صوتی «ماه هشتم» را گوش کردم بسیار لذت بردم و کار نهاد در گویاسازی منابع را بسیار تحسین می‌کنم. در ادامه این روند باید بهترین و بیشترین بهره‌ را از امکانات و تکنولوژی روز برای بالا بردن اطلاعات مردم بر اساس ذائقه آنها داشته باشیم.

مهدی غلامعلی، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را حرکتی موثر و قابل پایش در حوزه کتابخوانی عنوان کرد و گفت: بدون شک تحلیل داده‌های برگزاری این جشنواره می‌تواند تأثیر مثبتی در فعالیت‌های نویسندگان و تولید آثار بعدی و همچنین فعالیت برگزار کنندگان این جشنواره برای برگزاری دور آتی آن داشته باشد. بنابر این پیشنهاد می‌کنم نشست‌هایی با حضور نویسندگان منابع جشنواره، با محوریت تحلیل بازخوردهای دریافت شده از سوی شرکت‌کنندگان و مخاطب‌شناسی در این حوزه برپا شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 541