.

mpl_2.JPG

mpl_3.JPG

mpl_4.JPG

mpl_5.JPG

.

mpl_8.JPG

mpl_7.JPG
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار شد شصت و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور استاندار و با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مرکزی، شصت و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور استاندار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
در این جلسه که به‌صورت مشترک با کارگروه فرهنگی اجتماعی استان برگزار شد، سید علی آقازاده، استاندار مرکزی از اهمیت آگاه سازی و آموزش خانواده گفت و افزود: مقام معظم رهبری بارها آسیب های اجتماعی را در فرمایشات خود مورد تاکید قرار داده اند و بر ماست که در استان پس از رصد چالشها و آسیب های اجتماعی به دنبال راهکارهای رفع آن باشیم.
آقازاده خاطر نشان کرد: آموزش آحاد مردم از ضروریات است به ویژه جوانان و آنها را باید از خطرات آسیب های اجتماعی آگاه سازیم.
وی ادامه داد: مسئولان، مدیران و رسانه ها هم امید بخشی را در جامعه سرلوحه کار خود کنند تا همه با همت هم و اراده و کار درست به دنبال راهکارها و رفع و یا کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این جلسه گزارشی از روند برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مرکزی ارایه کرد و گفت: از میان 700 عنوان کتاب که در زمینه زندگی نامه امام رضا(ع) وجود دارد، هفت عنوان برای حضور در هشتمین جشنواره رضوی استان انتخاب و در بین 83 کتابخانه استان توزیع شده است.
حجت الاسلام عباس دانشی با اشاره به اینکه در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۴ هزار نفر از مردم استان مرکزی شرکت کردند، گفت: در مجموع ۱۰ هزار و 298 نفر در بخش مکتوب و 3 هزار و 726 نفر در بخش الکترونیک مسابقه شرکت داشتند و از این تعداد ۲۴ نفر به عنوان شایسته تقدیر و 15 نفر به عنوان منتخب معرفی شدند.
وی ادامه داد: این جشنواره به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) از اول تیرماه امسال با هدف ترویج فرهنگ و سیره رضوی و ائمه معصومین (ع) در 2 بخش انفرادی و خانوادگی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ادامه ضمن بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه کم کاری شده، اظهار داشت: اولین جایگاه و پایگاه برای نهادینه کردن کتاب و کتابخوانی آموزش و پرورش است و این فعالیت در آموزش و پرورش فعالیت زیرساختی است.
وی افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی آمادگی دارد برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بهره مندی هر دو نهاد فرهنگی یعنی آموزش و پرورش و اداره کل کتابخانه های عمومی استان مشارکت های لازم را انجام دهد.
دانشی خاطرنشان کرد: با وجود ۸۳ کتابخانه در استان مرکزی و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی استان، آموزش و پرورش می تواند دانش آموزان را به سمت عضویت در کتابخانه ها هدایت کند و در این ارتباط آمادگی داریم بیشترین همکاری را با مدارس و مجموعه آموزش و پرورش داشته باشیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی تصریح کرد: در راستای این مشارکت در برنامه های فرهنگی نشست کتاب‌خوان و مسابقه کتابخوانی داریم که اگر آموزش و پرورش همکاری کند، می توانیم این نشست ها را در مدارس برگزار کنیم.
وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد می کنیم که زنگ انشا را معلمان این درس در کتابخانه‌ها برگزار کنند، زیرا در فرهنگ سازی و ارتقای گرایش جوانان به سمت کتابخوانی می‌تواند بسیار موثر باشد.
دانشی بیان داشت: همچنین می توان در استان مرکزی برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی کارگروهی با حضور نمایندگانی از اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، کانون های فرهنگی مساجد و اداره اوقاف و امورخیریه استان تشکیل داد و مصوبات این کارگروه به تایید استانداری برسد تا بتوانیم از این ظرفیت های موجود در مسیر گسترش کتابخوانی استفاده کنیم.
گفتنی است در پایان این جلسه از حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به عنوان مدیر دستگاه فعال در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان تقدیر شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 822