قورچی باشی

قورچی باشی

قورچی باشی

قورچی باشی

قورچی باشی

قورچی باشی
فعالیت های کتابخانه شهدای شهر قورچی باشی در هفته دوم دی همزمان با هفته دوم دی، برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.

*
1
برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه شهدای قورچی باشی
با حضور جمعی از دانش آموزان، مسابقه نقاشی با چشمان بسته در کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
مژگان یوسفی، مسئول کتابخانه شهدای قورچی باشی دراین باره گفت: نقاشی در واقع مجسم کردن و به تصویر کشیدن رویاها و تخیلات و احساسات و حالات درونی کودک است. بسیاری از روانشناسان  و مشاوران کودک با تحلیل همین نقاشی ها می توانند گره از مشکلات روحی کودکان باز کنند.
یوسفی افزود: تمام ابعاد نقاشی کودک اعم از رنگ های استفاده شده، بزرگی و کوچکی اجسام نقاشی شده، فاصله اجزای نقاشی از هم و حتی فشار دست کودک هنگام نقاشی قابل تامل و تحلیل است و هر کدام نشان دهنده حالات درونی و احساسات اوست.
وی ادامه داد: در این برنامه با هدف ایجاد تنوع و شور وهیجان بیشتر در کودکان، از آنها خواسته شد با چشمان بسته نقاشی بکشند و در پایان از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.

*
2
نشست کتاب‌خوان با موضوع زلزله در شهر قورچی باشی
به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی و با حضور جمعی از دانش آموزان، نشست کتاب‌خوان با موضوع زلزله در کتابخانه شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
در این نشست «آنچه از زمین لرزه نمی دانید» نوشته رامین صادقیان، توسط زینب لطفی؛ «چگونه یک زمین لرزه تبدیل به سونامی می شود» نوشته لیندا تاگلیافرو، توسط مریم آقاجانی؛ «آیا آماده اید» نوشته مهدی زارع، توسط فاطمه دالایی؛ «زلزله های لرزناک» نوشته آنیتا گانری، توسط فریبا صفایی؛ «آموزش های مدرسه آماده» نوشته سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، توسط فاطمه صالحی و «زمین لرزه» نوشته جکی بال، توسط مژگان یوسفی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

منبع: خمین
 
تعداد بازديد اين صفحه: 112