.

.
به همت کتابخانه امام خمینی(ره) اراک؛ آموزش مهارت‌های زندگی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی به همت کتابخانه امام خمینی(ره) کرهرود، آموزش مهارت های زندگی در قالب نمایش و کارگاه مشاوره مادر و فرزند در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی استان مرکزی برگزار شد.

*
اجرای نمایش برای کودکان از کتاب «کجا بگم نمیشه»
با همکاری کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) منطقه کرهرود و گروه نمایشی رهرو دانش شهر اراک، بخشهایی از کتاب «کجا بگم نمیشه» به صورت نمایشی جذاب برای کودکان بازدیدکننده از نمایشگاه دستاوردهای انقلاب استان مرکزی اجرا شد.
الهام امانی، مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) گفت: کتاب «کجا بگم نمیشه» جلد چهارم از مجموعه کتاب‌های «مهارت هایی برای زندگی بهتر» توسط مریم اسلامی و زهرا موسوی نوشته شده است.
امانی افزود: «نه» گفتن یکی از مهارت‌های مهم زندگی است و به کودک یاد می دهد تا بتواند عقاید و خواسته‌هایش را ابراز کند و در برابر پیشنهادها و خواسته‌های غیرمنطقی دیگران، نه بگوید و از عمل به آن‌ها خودداری کند.
وی ادامه داد: در این برنامه کودکان برخی از موقعیت‌هایی که لازم است ابراز مخالفت کنند را در قالب نمایشی جذاب آموزش دیدند.

*
*
کارگاه آموزشی «مشاوره مادر و فرزند» در اراک برگزار شد
همزمان با دهه مبارک فجر و به همت کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) شهر اراک، کارگاه آموزشی «مشاوره مادر و فرزند» در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی استان مرکزی برگزار شد.
الهام امانی، مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) در خصوص این برنامه گفت: این کارگاه آموزشی با هدف پرورش خلاقیت کودکان وبرطرف کردن مشکلات یا ضعف‌های ارتباطی آنان با والدینشان تشکیل شد و کارشناسان رشته روانشناسی نکاتی کاربردی را در زمینه شناسایی ناهنجاری های کودک و مادر به شرکت کنندگان آموزش دادند.
پری دانشور، کارشناس مشاوره نیز در این کارگاه گفت: مادر و کودک می‌بایست روزانه زمان بیشتری را با آرامش به خلق اثر یا خلاقیت و حتی انجام کاری ساده بپردازند که این امر به مانوس شدن مادر و کودک بیشتر از پیش کمک می کند.


.

گزارش تصویری نمایش آموزش مهارتهای زندگی را اینجا مشاهده کنید.

گزارش تصویری کارگاه آموزشی مشاوره مادر و فرزند را اینجا مشاهده کنید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 77