.

b02080e114-5b386752c2fbb8eb008b4831.jpeg

947783_840.jpg

947789_932.jpg

947776_353.jpg
1397/4/7 پنجشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی؛ مراسم گرامیداشت شهدای هفتم‌تیر در مصلای سنجان شهر اراک برگزار شد مراسم یادبود شهدای هفتم‌تیر با حضور مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی در مصلی سنجان شهر اراک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مراسم یادبود شهدای هفتم‌تیر با حضور سردار دهقان مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی، علی‌اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام دانشی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و جمعی از مردم و مسئولین در مصلی سنجان شهر اراک برگزار شد.
سردار حسین دهقان، وزیر پیشین دفاع و مشاورفرماندهی معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی در این مراسم گفت: استان مرکزی در طول تاریخ دین خود را به اسلام و تشیع در والاترین سطح ادا کرده و جایگاه رفیعی توسط مردم، اندیشمندان، علما و مجاهدان این دیار در تاریخ ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: امام راحل با طرح نظریه ولایت‌فقیه در اصل نظام سیاسی مبتنی بر دین را بنیان نهادند.
مشاورفرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی بیان کرد: در عالم تشیع و حتی تاریخ اسلام هیچ جایی را نمی‌توان یافت، بین دیانت و معنویت و همه مبانی اصول معرفتی و حاکمیت سیاسی به این کیفیت ادغام و تلفیق ایجاد شود.
دهقان افزود: نظریه ولایت‌فقیه یک نظریه مدرن و قابل انطباق با همه آنچه که امروز در جوامع پیشرفته غربی در اصطلاح به عنوان دموکراسی و مردم‌سالاری دینی مطرح است انطباق دهد و از سمتی دیگر کاملا برآمده از آنچه که دین است، می‌باشد.
وی بیان کرد: کسانی که قادر بودند فهم و درک کنند، مبانی اندیشه‌ای را در عرصه اجتماع و حکومت تبیین کنند، ضرورت‌های جامعه و دنیا را بشناسند و دین‌شناس باشند، معارف دینی را بدانند، فقیه و فیلسوف باشند در حوزه تببینی یک جامعه دینی صاحب نظر باشند، شهید بهشتی در راس این گونه افراد فردی فقیه،جامعه‌شناس، زبان‌دان، عالم به مسائل روز، آشنا به فرهنگ وادبیات غرب بود.
وزیر پیشین دفاع بیان کرد: شهید بهشتی از درک و فهم مسایل معرفتی و دینی بهره‌مند بود به طوری که می‌توانست اندیشه‌ای را تبلیغ، ترویج و در شاکله یک نظام سیاسی متولد کند.
دهقان گفت: معمولا با دو مفهوم دست‌و‌پنجه نرم می‌کنیم، در حوزه‌های اجتماعی یک مفهوم، مفهوم نهاد و مفهوم دیگر ساختار است اما هنگامی که صحبت از نهاد مطرح می‌شود یعنی مجموعه اصول و قواعد، مقررات و آنچه که چیزی به عنوان اصول موضوعی بر روی آن یک امری در حوزه اجتماع بنا نهاده می‌شود.
وی افزود: وقتی در ارتباط با سازمان و ساختار صحبت می‌شود ، منظور این است که چگونه می‌تواند در یک قالب شکل بگیرد، در انقلاب اسلامی همه آرمان‌ها، اهداف و اصول به نام جنبه نهادی حرکت ملت است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان تجسد و بنا و سازمانی است که انقلاب در درون آن جریان پیدا کند.
مشاورفرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی بیان کرد: امروز در عرصه فکری در داخل و خارج ممکن است این پرسش مطرح شود که آیا انقلاب با شکل‌گیری و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران به پایان حرکت عمومی خود رسیده‌ است و از امروز نظام جمهوری اسلامی باید این مسیر را طی کند یا انقلاب یک فرآیند مستقلی دارد که این حرکت در بازه‌های زمانی بلند و نظام یک ماموریت برای قطعه‌ای از جغرافیای دنیا که امروز جمهوری اسلامی ایران است، اینجا به ایفای نقش بپردازد؟ فهم و هضم همراهی و یک‌گانگی این موضوع بحث جدی است.
وزیرسابق دفاع افزود: حیات و عزت، استقلال نظام و هر چه که درون این جامعه وجود دارد که مورد بغض و کینه نظام سلطه که در راس آن آمریکا، اسرائیل و عربستان و... است، همین ماهیت و هویت انقلابی این نظام است.
مشاورفرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است که درآن شک و تردیدی وجود ندارد، انقلاب اسلامی به نظام جمهوری اسلامی تنها ختم نمی‌شود زیرا قرار است اسلام در همه مواقع زمانی و مناطق جغرافیایی نیاز بشر را با نگاه به آینده تامین کند و این یعنی زنده بودن و در جریان بودن انقلاب.
دهقان گفت: انقلاب یک جهت،مسیر، آرمان و آینده مطلوب نورانی است و نظام همواره در این مسیر گام برمی‌دارد تا به نقطه واقعی دست پیدا کند.
دهقان افزود: جامعه اسلامی از بعد اجتماعی بک جامعه قدرتمند است، یک جامعه قوی مسئولین مناسب را برمی‌گزیند و بر رفتار، گفتار و کردار مسئولین نظارت می‌کند.
وزیر اسبق دفاع گفت: هیچ مسئولی در هیچ مسندی بدون پشتوانه عظیم مردمی قادر به حل مشکلات مردم نیست، آنچه که سرمایه و مایه هدف است، خود ملت است. ملت هرچیزی را که بخواهد شدنی است پس وجود نقد و نقادی خردمندانه، هوشمندانه و مسئولانه ضابطه و لازمه یک جامعه قدرتمند و زنده است.
مشاورفرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی گفت: امروز روزی نیست که فکر کنیم شرایط، شرایط عادی است بلکه در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی با آمریکا وارد شده‌ایم، اتاق جدید آمریکا از وزارت دفاع به وزارت خزانه‌داری آن منتقل شده است. به طوری که هر بانک و هر منبع تامین‌کننده کشور را رصد می‌کند و تحریم می‌کند.
علی‌اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: تاکید بر لزوم بیش‌از‌پیش مقوله نفاق و نفوذ در شرایط کنونی کشور مهم است.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مدت بسیاری است که مقوله نفوذ را مطرح کردند و جریان نفاق یک جریان دامنه‌دار و ریشه‌دار در کشور است به طوری که ازاین جریان کم ضربه نخورده است.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت افزود: بزرگ‌ترین درسی که از حادثه هفتم‌تیر می‌آموزیم، لزوم توجه به حضور و نقش‌آفرینی جریان نفاق و نفوذ در کشور است.
کریمی بیان کرد: جریانی که در بالاترین رده‌های مسئولیتی کشور می‌تواند نفوذ کند تنها در پشت در نیست بلکه به درون جلسات هم منتهی می‌شود و در چنین لحظات حساس ضربات مهمی را بر پیکره نظام و انقلاب وارد می‌سازد.
وی گفت: امروز هم کشور در‌گیر چنین جریانی است، هوشیاری مردم برای آگاهی نسبت به مساله نفوذ، شناخت، ابزار و ابعاد، مسیرهایی که دنبال می‌شود، شعارهای انحرافی که طرح می کنند و اذهان عمومی را به سمت آشوب، تنش، بحران و تشدید نارضایتی سوق می‌دهند، لازم است.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت افزود: سرفصل همه این جریان‌ها تقابل و تلاش برای ضربه زدن به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است.
کریمی بیان کرد: منافقین و جریان نفوذ همواره اثبات کردند که خدمه استکبار هستند و در مسیر و راهی که استکبار برای تقابل با انقلاب اسلامی پیش گرفته و طی کرده است، نقش‌آفرینی کردند، هنوز هم این جریان همین نقش را ایفا می‌کند.
وی افزود: به طورقطع همه مسئولان، نخبگان، روحانیت و... موظف هستند در مجامع مردمی ابعاد حرکت منافقین و جریان نفاق را باز کنند، این خطر آگاه‌سازی شود تا بتوان این توطئه استکبار را پشت سر نهاد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت گفت: آنچه که مهم است، وظیفه خود را در این مقطع تاریخی انجام دهیم.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 117