.

mpl_2.JPG

mpl_3.JPG

mpl_4.JPG

mpl_5.JPG

.

mpl_7.JPG
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد شصت و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور استاندار و با محوریت برنامه‌های هفته کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مرکزی، شصت و نهمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور استاندار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
در این جلسه که به‌صورت مشترک با کارگروه فرهنگی اجتماعی استان برگزار شد، سید علی آقازاده، استاندار مرکزی گفت: کتاب و کتابخوانی امری است که در استان مغفول واقع شده است و باید تلاش شود تا افراد جامعه به ویژه جوانان و میانسالان انس بیشتری با کتاب داشته باشند.
آقازاده افزود: شرایط استان از نظر زیرساخت‌های فرهنگی مناسب است و با همین امکانات موجود هم می‌توان به جمعیت بیشتری خدمات کتابخانه‌ای ارائه کرد و باید تلاش شود سرانه مطالعه جامعه بالاتر رود.
استاندار مرکزی گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آگاهی مردم و جوانان از فواید مطالعه است که باید به خوبی از آن بهره گرفته شود و همه دستگاه‌های اجرایی استان باید در برگزاری مطلوب برنامه‌های گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی اهتمام جدی داشته باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی امسال از ۱۹ الی ۳۰ آبان برگزار خواهد شد و به یاری خداوند شاهد برگزاری فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی خواهیم بود.
حجت الاسلام دانشی افزود: تشکیل جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، دیدار با خانواده معظم شهدا، حضور روسای ادارات شهرستان‌ها در نماز سیاسی عبادی جمعه به منظور ارائه گزارش عملکرد کتابخانه‌های عمومی، انجام تبلیغات میدانی و اطلاع رسانی از طریق صداو سیما و رسانه‌های استان، جذب مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیرین، ملاقات کتابداران و اعضای کتابخانه‌های عمومی با مقامات و مسئولین، برنامه‌ریزی به منظور ترویج فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه‌ها در طول هفته کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، برگزاری جلسات نقد و بررسی و رونمایی کتاب، فعالیت های بخش کودک، جذب کتاب‌های اهدایی مردم، برگزاری آئین شب شعر و ثبت نام رایگان از مراجعین به کتابخانه‌های عمومی در روز ۲۴ آبان از مهمترین فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده برای این ایام است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 107