.

mpl_2.JPG

mpl_3.JPG

mpl_4.JPG

mpl_5.JPG

.
در راستای راه اندازی کتابخانه در شهر آوه؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با امام جمعه شهر آوه حجت الاسلام دانشی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با حضور در شهرستان ساوه، با امام جمعه شهر آوه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با حضور در شهرستان ساوه، با حجت الاسلام محمد جواد نکویی ماهانی، امام جمعه شهر آوه و مسئولین این شهر دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با اشاره به سابقه تاریخی شهر آوه گفت: این خطه از شهرستان ساوه در ادوار گذشته  باید بیشتر مورد توجه قرار می گرفت و متاسفانه این شهر فاقد مراکز فرهنگی مناسب ازجمله یک کتابخانه عمومی می‌باشد و امیدواریم به زودی کتابخانه ای مجهز و در خور شأن مردم شریف آوه راه اندازی شود.
در این دیدار پیرامون راه اندازی و تاسیس کتابخانه در شهر آوه بحث و تبادل نظر شد و طرفین بر انتخاب مکانی مناسب جهت دایر نمودن کتابخانه در شهر آوه تاکید کردند.
همچنین در این دیدار مقرر شد تا زمان فراهم شدن زمین و آغاز ساخت بنای اصلی کتابخانه شهر آوه، ساختمان دارالقرآن این شهر به صورت موقت در اختیار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوه قرار گیرد و این اداره به عنوان متولی ایجاد کتابخانه عمومی مشارکتی، پس از کسب مجوزهای لازم از نهاد کتابخانه های عمومی کشور، جهت خرید منابع، تجهیز کتابخانه و آموزش نیروی کتابدار اقدامات لازم را به انجام برساند.
گفتنی است شهر آوه در فاصله 25 کیلومتری جنوب ساوه است که در بخش مرکزی ساوه واقع است و جمعیت آوه بیش از چهار هزار نفر و در قالب یک هزار و 300 خانوار می باشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 205