مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) عنوان کرد؛ اقدام تحسین برانگیز نهاد در نهضت کتابخوانی رضوی محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) درباره برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: اقدامات نهاد برای ایجاد امکان مشارکت خانوادگی، استفاده صحیح از فضای مجازی و تنوع در نحوه شرکت مردم از اقشار و سنین مختلف در این جشنواره بسیار قابل تحسین است.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همراهی بیش از ۴۰۰ دستگاه از سراسر کشور، با شرکت ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر و رشد ۳۲ درصدی در مشارکت عمومی نسبت به دوره گذشته، به کار خود پایان داد.

محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) با اشاره با استقبال گسترده و روبه افزایش عموم مردم در این جشنواره گفت: موضوع کتابخوانی به عنوان مهم‌ترین راه دست‌یابی به توسعه اجتماعی، همواره مورد توجه دولت‌ها و حکومت‌ها بوده و در ایران نیز به دلیل ویژگی‌های فرهنگی انقلاب اسلامی مورد تأکید بزرگان ما بوده است که برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی نشان داد اگر کتابخوانی با محوریت مسائل دینی، اعتقادی و باورهای ما مطرح شود، علاقه‌مندی و توجه بیشتری معطوف به آن می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی با یک تیر چند نشان را هدف گرفته، عنوان کرد: نهضت کتابخوانی رضوی از یک سو با تحرک و هدایت کتابداران سراسر کشور، مردم را به انس با کتاب و مطالعه دعوت می‌کند که در این میان کتابخانه‌ها به عنوان پایگاه‌های ترویج و برگزاری این اقدام فرهنگی محسوب می‌شوند و از سوی دیگر آگاهی مردم نسبت به معارف اسلامی و به خصوص معارف رضوی بیشتر می‌شود.

مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، ادامه داد: از آنجا که نهاد شبکه گسترده‌ای از کتابخانه‌های عمومی را در سراسر کشور در اختیار دارد، با استفاده از این ظرفیت توانسته تعداد بسیار زیادی از مردم را از نقاط مختلف کشور را به این حرکت فرهنگی دعوت کند. همچنین ایجاد امکان مشارکت خانوادگی، مشارکت کودکان در بخش نقاشی، استفاده صحیح از فضای مجازی با ایجاد بخش پویش مجازی و به طور کلی ایجاد تنوع در نحوه شرکت مردم از اقشار و سنین مختلف، از اقدامات بسیار قابل تحسین نهاد در برگزاری این جشنواره، بوده است.

برازش افزود: این منتهای آرزو و خواسته یک جامعه سالم است که افراد آن جامعه به مطالعه و به خصوص مطالعه هدفمندی که بر اساس مضامین اعتقادی و اخلاقی باشد، توجه داشته باشند. خوشبختانه امروز این جشنواره با آمار روبه رشدی به لحاظ استقبال عمومی نیز مواجه شده که باید سعی کنیم به آن شاخ و برگ دهیم و با استفاده از زیر ساخت‌های فراهم شده برای ترویج نهضت کتابخوانی رضوی، آن را به معارف فاطمی، حسینی و معارف سایر بزرگان دینی گسترش دهیم تا مردم هرچه بیشتر با سیره اهل بیت بیشتر آشنا شوند.

وی در ادامه مشارکت بیش از ۴۰۰ سازمان در برگزاری این جشنواره را بسیار قابل توجه دانست و گفت: به مشارکت طلبیدن سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز باعث گسترده‌تر شدن این حرکت عظیم فرهنگی چه به لحاظ سطح جغرافیایی و چه به لحاظ عمق تأثیرگذاری خواهد بود. به عنوان مثال در مراسم اختتامیه جشنواره، از ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت در امر کتابخوانی و گسترش این حرکت فرهنگی در پادگان‌های سراسر کشور تقدیر به عمل آمد؛ این گونه حرکات بسیار عالی و موثر است که اگر بتوان گستره آن را در حوزه‌های دیگر عمومی گسترش داد، گام بسیار بزرگی در دست‌یابی به اهداف این نهضت خواهد بود.

مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) در پایان گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت گسترده، حرکت بسیار خوبی است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آن پرداخته، و امیدوارم در سال‌های آینده نیز با مشارکت سایر دستگاه‌ها و با توجه به تحولات روز، تغییرات تکنولوژی و همچنین تغییرات ذائقه‌ای، روند رو به رشد جذب مردم به کتابخوانی و معارف دینی را ادامه دهد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 531