.
با محوریت برنامه‌های هفته کتاب؛ جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد با حضور مدیرکل، کارشناسان ستادی و روسای ادارات، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به ‌صورت مشترک با جلسه اخلاق اداری، ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کمیته حجاب و عفاف با حضور حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، جمعی از کارشناسان ستادی و رؤسای ادارات شهرستان‌ها در سالن جلسات دانشگاه پیام نور شهر محلات برگزار شد.
گزارش تصویری این جلسه را اینجا مشاهده کنید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان  مرکزی در این جلسه گفت: در اداره جامعه اسلامی خدمات متنوعی در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد، سلامت، آموزش و معیشت ارایه می شود که در میان اینها بخش فرهنگ از همه تاثیرگذارتر است.
حجت الاسلام دانشی افزود: در حوزه فرهنگ نیز زیرساخت اصلی رشد و تعالی ملت ها توجه به مسئله کتاب و کتابخوانی است.
وی ادامه داد: فعالیت های کتابخانه‌های عمومی کاری بسیار ارزشمند و بانشاط است و تاکیدات آموزه‌های دینی بر مقوله کتاب و کتابخوانی بر حساسیت رسالت ما می‌افزاید.
دانشی گفت: هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار ویترین اصلی فعالیت‌های ما در طول سال است و به یاری خداوند امسال از 19 الی 30 آبان شاهد برگزاری فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان مرکزی خواهیم بود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی خاطرنشان کرد: تشکیل جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، دیدار با خانواده معظم شهداء، حضور روسای ادارات شهرستان‌ها در نماز سیاسی عبادی جمعه به منظور ارائه گزارش عملکرد کتابخانه‌های عمومی، جذب مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیرین، ملاقات کتابداران و اعضای کتابخانه‌های عمومی با مقامات و مسئولین، برنامه‌ریزی به منظور ترویج فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه‌ها در طول هفته کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، برگزاری جلسات نقد و بررسی و رونمایی کتاب و ثبت نام رایگان از مراجعین به کتابخانه های عمومی در روز 24 آبان از مهمترین فعالیت‌های برنامه‌ریزی برای این ایام خواهد بود.

بررسی برنامه‌های سند پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌های اداره کل در خصوص اجرای سند سکونتگاه‌های غیر رسمی، برنامه‌های عمل و نمایه عملیاتی تفاهم نامه استانداری مرکزی، گزارش روند اجرایی رف خوانی کتابخانه‌ها، پیگیری مصوبات جلسه گذشته شورای اداری، بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی و پیگیری اجرای تفاهم نامه‌های نهاد با سایر مراکز و نهادها بخش دیگری از این جلسه بود و در ادامه، جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، ستاد اقامه نماز ، ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کمیته حجاب و عفاف با حضور اعضای شورا برگزار و موارد ابلاغی پیگیری شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 142