.
1397/8/1 سه‌شنبه همزمان با نمایشگاه الکامپ استان مرکزی؛ بازدید استاندار مرکزی از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی هم‌زمان با برپایی نمایشگاه الکامپ، استاندار مرکزی به همراه جمعی از مسئولین از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مرکزی، هم‌زمان با برپایی نمایشگاه الکامپ، سید علی آقازاده، استاندار مرکزی به همراه جمعی از مسئولین از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بازدید کرد.


گزارش تصویری این برنامه را اینجا مشاهده کنید.

در ادامه حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل در حوزه فناوری اطلاعات پرداخت و توضیحاتی پیرامون نرم افزار سامان ارائه کرد.
حجت الاسلام دانشی با اشاره به این نکته که اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی تنها ارگان فرهنگی شرکت کننده در نمایشگاه الکامپ استان است، گفت: نرم افزار جامع مدیریت کتابخانه ها، توسط اداره کل فناوری اطلاعات و با همکاری اداره کل امور کتابخانه های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با هدف رفع مشکلات کتابخانه های نهاد در بهره گیری از نرم افزار کتابخانه ای و به منظور پیاده سازی یک سیستم جامع،تحت وب،یکپارچه و متمرکز مدیریت کتابخانه های عمومی کشور طرح ریزی و پیاده سازی شده است.
دانشی افزود: در حال حاضر 2080 کتابخانه از تمامی استان ها به این سامانه یکپارچه متصل شده اند و فرایند اتصال سایر کتابخانه ها در استان های کشور به صورت گام به گام و به موازات توسعه و بهبود سامانه به پیش می رود .
وی ادامه داد: با استفاده از سامان می‌توان هر کتابخانه ای را در هر نقطه از کشور که دسترسی به اینترنت مناسب دارند، در کوتاهترین زمان به نرم افزاری جامع و در عین حال متناسب با نیازهای یک کتابخانه عمومی و کاربران آن مجهز کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی خاطرنشان کرد: این سامانه به عنوان شبکه جامع کتابخانه های عمومی کشور، امکان امانت، عضویت، و جستجو در کلیه کتابخانه های موجود در شبکه را برای کاربران خود به سهولت فراهم می‌کند.
استاندار مرکزی نیز جویای وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی شد و قول مساعد داد در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان مرکزی که در روز 27 آبان برگزار خواهد شد، شرکت کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 226