.
حضور کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در مراسم گلباران مزار شهداء مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به همراه کارشناسان ستادی در مراسم گلباران مزار شهدای شهر اراک شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت هفته دفاع مقدس، حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به همراه کارشناسان ستادی اداره کل و جمعی از کارکنان اداره شهرستان اراک در گلزار شهدای شهر اراک حاضر شدند و با نثار گل و قرائت فاتحه، یاد و خاطره امام راحل و شهدا را گرامی داشتند.
گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده کنید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این آئین گفت: گرامیداشت یاد وخاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باعث پویایی جامعه به‌ویژه در نسل جوان و نوجوان می‌شود.
حجت الاسلام دانشی افزود:  ایثار و رشادت‌های شهیدان انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و  شهدای مدافع حرم برای سربلندی اسلام عزیز و مردم گرانقدر ایران اسلامی بوده است.

در ادامه نیز مدیرکل و کارشناسان استان مرکزی با حضور در مزار شهدای گمنام با آرمان‌های شهیدان تجدید میثاق کرده و بر مزار یادبود شهید محمد زراستوند حضور یافتند.
گفتنی است شهید زراستوند در وصیت‌نامه خود تأکید کرده بود که پس از شهادتش، پیکر وی در گلزار شهدای شیخان قم و در جوار حرم حضرت معصومه (س) تدفین شود و از آن‌جایی که جالی خالی مزار این شهید سبک‌بال در گلزار شهدای شهر اراک احساس می‌شد، از این رو سنگ یادبودی در جوار شهدای شهر اراک و سایر همرزمانش برای وی ایجاد شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 311