.

mpl_2.JPG

mpl_3.JPG

mpl_4.JPG

mpl_5.JPG

.
1397/7/24 سه‌شنبه همزمان با روز جهانی عصای سفید؛ بازدید مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از کتابخانه نابینایان اراک مدیرکل بهزیستی استان مرکزی به همراه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از کتابخانه نابینایان دکتر خزایلی اراک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با روز جهانی عصای سفید، زهرا امینی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی به همراه حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از بخش نابینایان دکتر خزایلی کتابخانه عمومی شماره یک اراک بازدید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این نشست گفت: روشندلان عزیز مانند همه شهروندان برای فعالیت اجتماعی و فرهنگی خود نیازمند امکانات هستند و ما در تلاش هستیم با کمک و مساعدت خیرین و دستگاه‌های اجرایی این بخش را به صورت شایسته‌ای تجهیز کنیم.

حجت‌الاسلام دانشی با اشاره به تجهیز ۲ باب کتابخانه به بخش تخصصی ویژه نابینایان در شهرهای اراک و ساوه گفت: با تعامل موجود بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و اداره کل بهزیستی می‌توانیم بیشتر مشکلات و کمبودها را در این حوزه برطرف کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که با انعقاد یک تفاهم نامه مشترک، همکاری‌های نزدیک و تنگاتنگی برای توسعه بخش نابینایان کتابخانه‌ها و ارائه خدمات کتابخوانی به مددجویان سازمان بهزیستی استان ایجاد شود.

زهرا امینی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این بازدید گفت: اداره کل بهزیستی استان مرکزی به عنوان مرجع رسیدگی به امور نابینایان از هرگونه حمایت و کمکی در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی بخش نابینایان دکتر خزایلی به عنوان تنها کتابخانه ویژه نابینایان شهر اراک دریغ نخواهد کرد.

امینی ضمن تاکید بر لزوم ترغیب و تشویق نابینایان جهت استفاده از خدمات کتابخانه‌های عمومی، افزود: اعضای نابینا و کم بینای کتابخانه از استعدادهای خوبی برخوردار هستند و امیدواریم با حمایت‌هایی که از این عزیزان صورت می‌پذیرد، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این ظرفیت‌ها باشیم.

در این بازدید که با حضور جمعی از اعضای نابینا و کم بینای کتابخانه برگزار شد، ابوالفضل حیدری، مسئول بخش نابینایان دکتر خزایلی به ارائه گزارشی در مورد وضعیت فعلی بخش نابینایان کتابخانه اعم از تعداد اعضاء، منابع موجود بریل و کتاب‌های صوتی، تجهیزات موجود، استودیوی تولید کتاب‌های صوتی، برنامه‌های در دست اجرا و نیازهای کتابخانه پرداخت.

حیدری در ادامه به بیان مشکلات جامعه نابینایان و کم بینایان در زمینه مطالعه، از جمله کمبود منابع مطالعاتی ویژه نابینایان و کم‌بینایان و همچنین تجهیزات مورد نیاز مانند بهدید، صفحه نمایشگر بزرگ، انواع نرم افزارهای صفحه‌خوان، چاپگر بریل پرداخت و خواستار مساعدت اداره کل بهزیستی در این زمینه شد.

در ادامه نیز روشندلان به بیان مسایل و مشکلات در حوزه مربوط به خود پرداختند و در پایان از ۷ تن از نابینایان فعال عضو کتابخانه توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی تقدیر شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 259